Yastıklama Tesisleri

Yastıklama makinaları, çeşitli ürünleri yeraltından güvenle taşımak için inşa edilen boru hatların da kullanılır. Boruların korunması amacıyla etrafını kaplayan toprakların içindeki taşları ve diğer istenmeyen iri parçaları eler. Bir tür titreşimli elek olan yastıklama makinaları toprak üzerinde kolay hareket edebilmeleri için paletlidir. Kendi kendine hareket eder ve bu esnada elediği toprağı konveyör bant yardımı ile hendeğe boşaltır. Gerek petrol & doğal gaz boru hatları olsun, gerekse su veya kanazilasyon boru hatları olsun, hattın uzun süre sağlam bir şekilde kalması ancak yastıklama sayesinde olur. Bir başka yerde elenen toprağı araçlarla taşıyıp yastıklama yapmak yerine, yastıklama makinaları hendek boyunca ilerleyerek aynı işi rahatlıkla görebilir. Hem zaman hem de maliyet açısından büyük kolaylıklar sağlar.

Beyer Yastıklama Makinaları

Beyer, kullanıcı dostu ve kolay kumanda edilebilen, tek operatörle çalıştırılan makinalar yapmayı ilke edinmiştir. Beyer Yastıklama Makinaları, bu ilkeye tamamen uymaktadır. Güvenli bir mesafeden uzaktan kumanda yardımıyla makine çalıştırılabilmekte ve hareket edebilmektedir. Bir iş makinası yardımıyla doldurulan malzemeyi önce eğimi hidrolik ayarlanabilen ızgara karşılar. Ön elemeden geçen malzemeleri eleğe ileten besleyicinin hızı ayarlanabilir. Beyer cebri titreşimli sistemine sahip iki katlı elekten geçen malzeme yastıklama bandına düşer. Elek kutusunda nemli malzemelerin elenebilmesi amacıyla opsiyonel olarak saz elek teli kullanılabilir. Hareketli yastıklama bandı, gerektiğinde içeri çekilerek hendeğe tam yukardan toprağın düşmesini garanti eder. İş bitiminde de taşımayı kolaylaştırmak amacıyla hidrolik olarak katlanabilir.

Beyer Yastıklama Makinaları, TANAP gibi uluslararası projelerde kendisini isbat etmiş, bakım maliyetleri ekonomik, dayanıklı tesislerdir. Bu özellikleri ile boru hattı projeleriniz de hendek yastıklaması konusunda emsalsizdir.